Skip to main content

Naturalne środki ochrony roślin

Uprawa warzyw i owoców na skalę masową wymaga stosowania odpowiednich środków ochrony roślin, które zapobiegną niszczeniu plonów na skutek atakujących je grzybów czy insektów. Wiadomo, że powszechnie używane w tym celu preparaty chemiczne dają dobre efekty, jednak nie pozostają obojętne dla zdrowia ludzi. Najlepszym rozwiązaniem tego problemu jest ochrona roślin za pomocą ekologicznych środków stworzonych na bazie substancji pochodzenia naturalnego, które zapewniają zdrowe plony i nie są szkodliwe dla człowieka. Właśnie takie naturalne środki ochrony warzyw i owoców są przedmiotem oferty firmy Andermatt.

 

Stosowanie środków ochrony roślin

Obecnie coraz większą uwagę przywiązuje się do ekologicznej żywności, gdyż wzrosła powszechna świadomość dotycząca związków zachodzących pomiędzy tym, co jemy a zdrowiem. Z tego względu stosowanie środków ochrony roślin musi być ściśle kontrolowane i prowadzone w jak najmniej szkodliwy sposób. Misją firmy Andermatt jest dostarczanie na rynek rolnictwa ekologicznego takich produktów, które charakteryzują się wysoką skutecznością w walce z pasożytami i chorobami roślin oraz zerowym wpływem na zdrowie człowieka. Znajdujące się w naszej ofercie naturalne preparaty ochrony roślin są efektem wieloletnich badań nad znalezieniem skutecznych alternatyw dla środków chemicznych, a ich stosowanie jest całkowicie bezpieczne dla ludzi i środowiska.

 

Preparaty zwalczające grzyby oraz szkody wyrządzone przez owady

Podobnie jak w przypadku chemiczno-syntetycznych pestycydów, środki ochrony roślin w rolnictwie ekologicznym również mają za zadanie zapobieganie chorobom owoców i warzyw, które mogą mieć różne podłoże. Dlatego nasza oferta obejmuje bioinsektycydy, czyli preparaty stworzone na bazie naturalnych pożytecznych mikroorganizmów zwalczających szkodniki oraz biofungicydy będące naturalnymi substancjami zapobiegającymi chorobom spowodowanym przez grzyby, oraz inne patogeny. Wszystkie proponowane przez nas ekologiczne środki ochrony roślin są skutecznym i bezpiecznym sposobem na produkcję zdrowej i nieskażonej chemikaliami żywności o wysokich walorach smakowych oraz odżywczych.

 

Naturalny inhibitor kiełków ziemniaka

Nie da się ukryć, że ziemniak to jedno z najpopularniejszych i najbardziej wszechstronnych warzyw. Zapotrzebowanie na tę roślinę jest niezmiennie duże przez cały rok, co wymaga odpowiednich sposobów przechowywania, aby bulwy zachowały wszystkie swoje wartości. Jednym z problemów pojawiających się podczas magazynowania ziemniaków jest ich kiełkowanie, które ze względu na szkodliwe właściwości kiełków należy powstrzymać. W tym celu stosuje się substancje zwane inhibitorami kiełkowania hamujące ten proces i umożliwiające dłuższe przechowywanie roślin. Z racji tego, że przedmiotem naszej działalności są ekologiczne środki ochrony roślin również oferowany przez nas inhibitor kiełków biox-m® to całkowicie naturalny preparat, którego podstawą jest olejek z mięty zielonej. Produkt charakteryzuje się skutecznością w zwalczaniu już istniejących kiełków ziemniaka oraz w zapobieganiu ich wystąpieniu. Nie pozostawia śladów na roślinach oraz w magazynie i jest doskonałą, bezpieczną alternatywą dla środków chemicznych.

 

W trosce o zdrową żywność i środowisko

W dzisiejszych czasach naturalne środki ochrony roślin to ogromny krok ku polepszeniu jakości dostępnej żywności oraz stanu otaczającego nas środowiska. Nasza firma dokłada wszelkich starań, aby wspomóc plantatorów w produkcji zdrowych i pełnowartościowych warzyw i owoców eliminując konieczność stosowania sztucznych substancji chemicznych chroniących rośliny. Wierzymy w przyszłość rolnictwa ekologicznego i nieustająco pracujemy nad ulepszaniem naszych produktów.